"Διπλό" με ανατροπή η Καλλιθέα στην Δράμα! ~ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012

"Διπλό" με ανατροπή η Καλλιθέα στην Δράμα!

Mε το.. δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για τη Football League η Καλλιθέα η οποία πέρασε νικηφόρα 2-1 από τη Δράμα κόντρα στην Δόξα. Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά και μάλιστα μόλις στο 6ο λεπτό ο Ρούσεφ εκτέλεσε το φάουλ με τον Καπέλ να ανοίγει το σκορ για τους "Μαυραετούς". Ο Αθηναϊκός σύλλογος όμως... απάντησε γρήγορα! Έτσι, ο Φαρινόλα στο 13’ μετά από κόρνερ με καρφωτή κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1). Στην συνέχεια η Δόξα προσπάθησε να μπει ξανά μπροστά στο σκορ, φτάνοντας στη πηγή, χωρίς να πιεί νερό όμως! Στο 28΄είχε σημαντική ευκαιρία όταν ο Σικαλιάς έκανε το σουτ με τον Μουσταφίδη να διώχνει πάνω στη γραμμή, με το 1-1 να παραμένει. Ο Ντακόλ όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη! Ο ποδοσφαιριστής της Καλλιθέας βρέθηκε απέναντι στον Γουμάγια μετά από κάθετη πάσα του Σταύρου δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του που το διατήρησε μέχρι την λήξη του ματς. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Γουμάγιας, Περπερίδης (76’ Θάνος), Μπάρος, Μιλένκοβιτς, Σικαλιάς (66’ Αγτζίδης), Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Καμινιώτης (46’ Πουλάκος), Σοϊλέδης, Ρούσεφ, Καπέλ ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Ντα Σίλβα (87’ Φουντουκίδης), Χριστοφιλέας, Πλάτανος, Καλτσάς, Σταύρου, Μουσταφίδης, Ρουσάκης, Αραβνίτης, Ντακόλ (76’ Μαρουκάκης), Φαρινόλα.