O ΑΟ Χανίων 2-0 την Καλλιθέα ~ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

Τρίτη 24 Δεκεμβρίου 2013

O ΑΟ Χανίων 2-0 την Καλλιθέα

Νίκη για τον ΑΟ Χανιά σε βάρος της Καλλιθέας (2-0). Η αθηναϊκή ομάδα που δεν είχε γνωρίσει την ήττα στο πρωτάθλημα

Το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κονσταντίνοφ στο 70’ να πιάνει την κεφαλιά, μετά από φάουλ του Βαλλιάνου, παραβιάζοντας για πρώτη φορά την εστία των φιλοξενούμενων.

Οι Κρητικοί ωστόσο δεν αρκέστηκαν σε αυτό το γκολ και ένα λεπτό αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με «δράστη» αυτή τη φορά τον νεοεισελθών Μπουντόπουλο, ο οποίος «κλείδωσε» με αυτόν το τρόπο το «τρίποντο».

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Πότσι, Παπατζίκος, Μανωλάς, Καμπλιώνης, Ζντράβκοβιτς (58' Βαλλιάνος), Βασιλόγιαννης (68' Μπουντόπουλος), Τσάτσος (75' Πιθαρούλης), Λουκίνας, Κονσταντίνοφ.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Κριστόφ Βαζέχα): Κατσούλης, Τραγουλιάς, Πούλγκα (73' Χαϊκάλης), Χριστοφιλέας, Πίκολο, Ρουσάκης, Σταύρου (63' Φαγιέ), Γκαλάν, Καραλής (72' Ατματσίδης), Φαμπρίς, Παγώνης.